Hijyen Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır? Sorusunu çoğu adayın merak ettiğinin farkındayız. Bu sorunun yanında Hijyen Belgesi Ücreti Ne Kadar? Sorusuna da cevap vermiş olacağız.

Yazımıza Hijyen Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır? Sorusu ile başlıyoruz.

Hijyen Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında adaylara verilecek Hijyen Eğitimi Süresi en az 8 saat olarak belirtilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Özel Öğretim Kurum statüsüne sahip olan Hijyen.org.tr ile Online Hijyen Eğitimi programını zamandan ve mekandan bağımsız olarak alabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de ekonomik açıdan tasarruf sağlamış olacaksınız.

Hijyensertifikasi.net ile Hijyen Eğitimi programını tamamlayan bir aday MEB Onaylı Hijyen Belgesi ne almaya hak kazanacaktır.

Hijyen Eğitimi programını tamamlayan adayların, E devlet Onaylı Hijyen Belgesi (Sertifikası)  15 gün içinde E devlet hesabınıza yansıyacaktır.

E Devlet Hijyen Belgesi Sorgulama hakkında E Devlet Hijyen Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Hijyen Belgesi Ücreti Ne Kadar?

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 6. Madde içerisinde belirtilen:

Genel Müdürlük, eğitim ile ilgili yapacağı masrafları karşılamak üzere eğitime katılanlardan ücret talep edebilir. Kurslarda, uygulama yapılması gerekir ise uygulama sırasında kullanılabilecek şahsi malzemeler katılımcılar tarafından tedarik edilir.

İfadesinden anlaşılacağı üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Özel Öğretim Kurum statüsüne sahip kurumlarda Hijyen Eğitimi için bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Hijyen.org.tr olarak bu ücreti minimuma çekerek ve insanları yol, yemek, kırtasiye gibi masraflardan kurtararak herşeyi online olarak icra etmektedir. Hijyen Belgesi Ücreti Ne Kadar? Sorusuna Hijyen.org.tr olarak cevabımız 649,00 TL olacaktır.