Merhaba, bugün yazımızda çok sık merak edilen Hijyen Belgesi Nereden Alınır? Sorusunu yanıtlayacağız. Hijyen Belgesi Nereden Alınır? sorusunun yanı sıra Hijyen Eğitim Yönetmeliği ve Hijyen Belgesi Ücreti Ne Kadar? konuları da yazımızda yer almaktadır.

Hijyen Eğitim Yönetmeliği

Hijyen Belgesi Nereden Alınır? sorusunu cevaplamadan önce Hijyen Eğitim Yönetmeliği hakkına bilgi vermek doğru olacaktır.

Özelikle gıda sektöründe hizmet veren işyerleri için rehberlik niteliğinde olan Hijyen Eğitim Yönetmeliği 2013 yıllında çıkarılmıştır.

Hijyen Eğitim Yönetmeliği nin Amacı:

“Gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli sular üreten iş yerlerinde ve inşan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitim programlarının planlamasına eğitimlerin verilmesine, iş yeri sahibinin, işletenlerin ve çalışanların bu konudaki sorumluluklarına, bu iş yerlerinde çalışmaya engel bulaşıcı hastalıklarının ve cilt hastalıklarının belirlenmesine ve bu hastalıkların iyileşme halinin tespitine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.”

Hijyen Eğitim Yönetmeliği ne göre halk sağlığının korunması amacıyla, her iş koluna uygun olarak Genel Müdürlüğe bağlı öğretim kurumlarınca Hijyen Eğitimi alacak kişilere kurs bitiminde verilen belgeye Hijyen Belgesi denir.

Hijyen Belgesi Nereden Alınır?

Özellikle gıda sektöründe, su üretimi yapan yerler, otel ve mutfak gibi yerlerde çalışan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında Hijyen Belgesi Nereden Alınır? sorusu gelmektedir. Hijyen Belgesi veren Genel Müdürlüğe bağlı birçok öğretim kurumu bulunmaktadır. 

Hijyen Belgesi ni alacağınız kurumun güvenilir ve kaliteli olması önemlidir.  Bu nedenle 13 yıllık eğitim tecrübesi bulunan KARiYER ENSTiTÜSÜ™ İştiraki olan HİJYEN.ORG.TR™ Uzaktan Eğitim Sistemini seçebilirsiniz.

HİJYEN.ORG.TR™ kendi uzaktan eğitim sistemini kullanarak kişilerin hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde Hijyen Belgesi almasını sağlamaktadır.

Hijyen Eğitim Yönetmeliği kapsamında gerekli olan tüm hususları bünyesinde barındıran HİJYEN.ORG.TR™ kişilerin süreç boyunca zorluk yaşamadan Hijyen Belgesi almasını sağlar.

Hijyen Belgesi Nereden Alınır? sorusunun doğru cevabı HİJYEN.ORG.TR™ dir.

Hijyen Belgesi Ücreti Ne Kadar?

Eğitim kurumundan alındığı için Hijyen belgesi ninbirücret bedeli bulunmaktadır. Hijyen belgesi almak isteyen kişilerin ücret ödemesi hususu Hijyen Eğitimi Yönetmeliği nde belirtilmiştir.

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 6. Maddesinde Hijyen Belgesi Ücreti şöyle yer alıyor:

“Genel Müdürlük, eğitim ile ilgili yapacağı masrafları karşılamak üzere eğitime katılanlardan ücret talep edebilir.”

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 6. Maddesi ne göre Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen HİJYEN SERTİFİKASI™ kurumuna kişilerin Hijyen Eğitimi için belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir.

Bizler HİJYEN.ORG.TR™ olarak Hijyen Belgesi Ücreti ni minimuma indirerek kişilerin yol, yemek ve kırtasiye gibi ücretler ödemeden Hijyen Belgesi ne sahip olmasını sağlıyoruz.

HİJYEN.ORG.TR™ olarak kurumuzun sizlerden talep ettiği Hijyen Belgesi Ücreti 249,00 TL’dir