Hijyen Belgesi Online Başvuru Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda en çok sorulan online sistemi başvuru adımlarını açıkladık.  Hijyen Belgesi Nereden Sorgulanır? Sorusunun cevabı da bu yazımızda yer almaktadır.

Hijyen Belgesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Günümüzün getirdiği en önemli avantajlardan birisi yer ve zaman fark etmeden online sistemlerden eğitim almamızdır.

Hijyen belgesi ni zaman ve para tasarrufu yaparak almak isteyen kişiler online sistemleri tercih edebilir. Eğitiminiz için güvenilir ve özgün sistemleri seçmeniz sizin için avantaj olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Özel Öğretim Kurum statüsüne sahip olan bir Kariyer Enstitüsü™ iştiraki olan HİJYEN.ORG.TR ™ sistemi üzerinde online eğitim alabilirsiniz.

Hijyen.org.tr sitemiz üzerinden hijyen belgesi online başvuru nasıl yapılır:

  • İlk olarak Hijyen.org.tr sitemiz üzerinden kayıt butonuna basarak kişisel bilgiler ile kayıt olunur
  • Kayıt işlemlerinden sonra almak istediğiniz hijyen eğitimi sepete eklenerek ödeme işlemi yapılır.
  • Eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra hijyen belgesi alınır.

Hijyen Belgesi Nereden Sorgulanır?

Hijyen belgesinin sorgulanması e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-devlet sistemi içerisinde yer alan MEB Bağlı Yaygın Eğitim Sertifika Belge Sorgulama sayfasından belgenizi sorgulayabilirsiniz. Açılan sayfada gereken bilgileri doldurarak işleminiz yapabilirsiniz. Bu adımların ardından hijyen belgesi sayfada gözükecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Hijyen.org.tr sitemiz üzerinden aldığınız hijyen belgesi ni e-devlet üzerinden çıkarabilirsiniz.