Hijyen Belgesi (Sertifikası) Nasıl Alınır?  Sorusu birçok insan tarafında merak edilmektedir.  Bu yazımızda bu sorunun yanı sıra Hijyen Belgesi (Sertifikası) Nedir? Hijyen Eğitimi Ne Kadar Sürer?  Konularına da  yer verilecektir.

Hijyen Belgesi (Sertifikası) Nedir?

İnsan sağlığını kötü etkileyecek ortamlarda nasıl tedbir alınması gerekenlerin uygulamalı anlatılan hijyen eğitimi nden sonra hijyen belgesi (sertifikası) verilmektedir.

%100 uzaktan eğitimi ile işveren ve çalışan için avantaj sağlayan HİJYEN.ORG.TR  sistemimiz ile zamandan ve mekandan bağımsız olarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sadece internet ulaşımına ve bilgisayar, tablet ya da telefona sahip olarak HİJYEN.ORG.TR ™ sisteminde derslere girebilirsiniz.

Hijyen Belgesi (Sertifikası) Nasıl Alınır?

Hijyen eğitimi yönetmeliği ile birlikte özellikle insan sağlığının önemli olduğu işyerleri ve gıda sektöründe hijyen belgesi ( sertifikası) zorunlu hale gelmiştir.

Sadece çalışanın değil işvereninde alması gereken hijyen belgesi (sertifikası)  bakanlık tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluş tarafından verilmektedir.

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Özel Öğretim Kurumu ruhsatı olan bir Kariyer Enstitüsü ™ iştiraki olan Hijyen.org.tr gibi uzaktan eğitim sistemi sağlayan eğitim kurumlarından Hijyen Eğitimi alınmalıdır.

Hijyen Eğitimi Ne Kadar Sürer? 

Milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen hijyen eğitimi süresi:

  • En az 8 saat en fazla 40 saattir.

Ayrıca hijyen belgesi ( sertifikası) aldığınızda bunu ömür boyu kullanabilirsiniz.