Sıkça Sorulan Sorular

Hijyen Belgesi (Sertifikası), insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek ortamlarda alınacak önlemleri anlatan Hijyen Eğitimi sonrası verilen belgedir.

Temizlik standartların çok düşük olduğu yerlerde üretilen ürün ve hizmetlerin müşteri tarafından tercih edilmesi beklenemez. Özellikle bazı meslek gruplarında çalıştıkları alandan dolayı Hijyen Belgesi (Sertifikası) zorunlu olmaktadır.

Detaylı bilgi içinhttps://hijyen.org.tr/hijyen-belgesi-sertifikasi-ne-ise-yarar-2022/

Hijyen eğitimi yönetmeliği ile birlikte özellikle insan sağlığının önemli olduğu işyerleri ve gıda sektöründe hijyen belgesi ( sertifikası) zorunlu hale gelmiştir.

Sadece çalışanın değil işvereninde alması gereken hijyen belgesi (sertifikası)  bakanlık tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluş tarafından verilmektedir.

Detaylı bilgi içinhttps://hijyen.org.tr/hijyen-belgesi-sertifikasi-nasil-alinir-2022/

Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında adaylara verilecek Hijyen Eğitimi Süresi en az 8 saat olarak belirtilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Özel Öğretim Kurum statüsüne sahip olan Hijyen.org.tr ile Online Hijyen Eğitimi programını zamandan ve mekandan bağımsız olarak alabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan hem de ekonomik açıdan tasarruf sağlamış olacaksınız.

Detaylı bilgi içinhttps://hijyensertifikasi.net/hijyen-belgesi-ne-kadar-surede-alinir-2022/

  • İlk olarak Hijyen.org.tr sitemiz üzerinden kayıt butonuna basarak kişisel bilgiler ile kayıt olunur
  • Kayıt işlemlerinden sonra almak istediğiniz hijyen eğitimi sepete eklenerek ödeme işlemi yapılır.
  • Eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra hijyen belgesi alınır.

Detaylı bilgi içinhttps://hijyen.org.tr/hijyen-belgesi-online-basvuru-nasil-yapilir-2022/

Hijyen belgesinin e devlet üzerinden sorgulanması çok kolay bir işlemdir. Hijyen belgesini sorgulamak için e devlet sistemi içerisinde yer alan MEB Yaygın Eğitim Sertifika Belgesi Sorgulama sayfasından istenilen bilgiler yazılarak hijyen belgesine ulaşılabilir.

Detaylı bilgi içinhttps://hijyen.org.tr/e-devlet-hijyen-belgesi-sorgulama-nasil-yapilir-2022/